Výsledky fotosoutěže žákovského parlamentu

Školní fotosoutěž žákovského parlamentu „Zimní krajina“

Když se na zasedání žákovského parlamentu jednalo o možných soutěžích pro žáky naší školy, napadla mě soutěž fotografií. Jelikož soutěž měla probíhat v únoru, zvolili jsme téma zimní krajiny, aby to soutěžící vyhnalo ven, podívali se kolem sebe a zachytili zimu kolem nás. Zvolení zástupci parlamentu návrh podpořili, a tak jsem začala realizovat plakát k této soutěži. Fotografie na plakát jsem našla na internetu a v aplikaci Word jsem vytvořila plakát, který parlament odsouhlasil a ten pak přišel na web školy. V měsíci únoru mohli všichni žáci soutěžit se svou fotografií, soutěžilo se ve dvou kategoriích podle věku, stačilo jen poslat foto se jménem a věkem na e-mail školy. Zaslané fotografie hodnotili všichni žáci školy a pak odborná porota ze zástupců města, rodičů, paní fotografky a učitele, kterého nominovaly jednotlivé třídy. Vybrány byly tři nejhezčí fotografie v každé kategorii. Pečlivým výběrem jsou vítězi fotografické soutěže:

Hlasování žáků – výsledky 1.stupeň:

1. místo – Filip Bozděch (5. B) – 33 hlasů

2. místo – Klára Kalábová ( 5. D) – 27 hlasů

3. místo – Laura Stejná ( 5. B) – 24 hlasů

Hlasování žáků – výsledky 2.stupeň:

1. místo – Richard Kopečný (8. C) – 19 hlasů

2. místo – L. Gajdoščáková(6. B), Sámer Dib(7. A) – 18 hlasů

3. místo – Lucie Gajdoščáková (6. B) – 17 hlasů

Hlasování odborné poroty – výsledky 1.stupeň:

1. místo – Monika Rambousková (4. A)

2. místo – Jáchym Ševčík (3. A)

3. místo – František Plas (4. C)

Hlasování odborné poroty – výsledky 2.stupeň:

1. místo – Tereza Tyllová (7. B)

2. místo – Kateřina Krejčová (9. B)

3. místo – Vít Frolík (6. B)

Vítěze samozřejmě čekají pěkné ceny od SRPDŠ: fitness náramky, bezdrátová sluchátka a bezdrátové reproduktory. Všem gratuluji.

Eliška Chalupová

Fotosoutěž – vítězné fotografie žáků