ZÁKLADNÍ ŠKOLA UNHOŠŤnám. T. G. Masaryka 58, 273 51 Unhošť

Školní stravování

Aktuálně: Vyzvedávání obědů v době karantény

Vážení rodiče,

rádi bychom vás informovali, že nabízíme pro žáky, kterým byla nařízena karanténa, stravování ve školní jídelně za následujících hygienických  podmínek:

1. Oběd žákům přihlásí zákonní zástupci přes aplikaci strava.cz https://www.strava.cz/Strava/Stravnik/Prihlaseni?zarizeni=2197 nebo telefonicky u vedoucí školní jídelny viz Jídelna (zsunhost.cz).
  2. Oběd si vyzvednou příbuzní, sousedé apod., kteří nejsou v karanténě. Žáci v karanténě si NEMOHOU přijít pro oběd.
  3. Oběd si vyzvednou v jídelně, Komenského 622 u bočního vchodu (rampa) v době od 11.00 do 11.30hod. do jídlonosičů.

Stravování je možné ve třídách, kde je více než 50% žáků v karanténě, pro které vysíláme online, formou hybridní výuky. Případně pro žáky, kteří dodržují distanční rozvrh (opět vysíláme online).

Děkujeme za pochopení.

ZŠ Unhošť

Vyzvedávání obědů ostatními strávníky:

10,45 – 10,55 přednostní vyzvednutí obědů pro Pečovatelskou službu města Unhošť

10,55 – 11,30 ostatní strávníci

Vážení rodiče,

dovolujeme si upozornit, že žákům, kteří jsou v karanténě, nezajišťujeme od 2. dne trvání karantény stravování ve školní jídelně. Není možné tedy vydávat obědy do přinesených jídlonosičů ani krabiček. V této souvislosti vás prosíme o respektování těchto pokynů:

a) Absence jednotlivce kvůli karanténě (spolužáci chodí do školy)

Rodiče jsou zodpovědní za odhlášení stravování po dobu trvání karantény dítěte. Pouze první den karantény je možné si dříve objednaný oběd vyzvednout do jídlonosičů v době od 10:45 do 11:15 u bočního vchodu. Platí tedy stejná pravidla jako např. při běžném onemocnění žáka.

b) Absence celé třídy kvůli karanténě

Stravování žáků těchto tříd bude automaticky odhlášeno školou od 2. dne trvání karantény. První den karantény je možné si dříve objednaný oběd vyzvednout do jídlonosičů v době od 10:45 do 11:15. Při návratu žáků do školy jsou rodiče zodpovědní za přihlášení obědů svého dítě.

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Nový strávník si nejprve koupí čip za 115 Kč HOTOVĚ. Pozor nejedná se o zálohu.
Použité čipy se nevrací a nelze za ně vracet peníze. Čip je nutné na oběd nosit. Při ztrátě se musí koupit čip nový. Na každý nový školní rok je nutné potvrdit odběr obědů u vedoucí ŠJ – všichni strávníci platící inkasem.

Platby

Úhrady za obědy je možno realizovat svolením k inkasu, nebo převodem na bankovní účet.
V rámci svého bankovního účtu musíte dát svolení k inkasu ze svého účtu na sběrný účet číslo 100652911/0800 a sdělit č. ú., ze kterého bude stravné strženo.

Platba se provádí vždy k 15. v měsíci (za září tedy až 15. října).
Zadejte dostatečný limit, nejméně 700 Kč.

Při platbě převodem je nutné zaslat zvolenou částku alespoň 3 pracovní dny předem na bankovní účet 100652911/0800 a vždy zadat VARIABILNÍ SYMBOL strávníka

prihlaskakestravovani

Změny ve stravování je nutné hlásit

Změnu obědů provedete na objednávacím boxu v jídelně (výdejně) dle návodu nebo přes internet. Údaje na objednávání přes internet si vyžádejte u vedoucí ŠJ. Objednávku lze provést na celý měsíc. Odhlášky a přihlášky na příští den do 14:00 hodin předcházející den. Při nemoci má žák nárok na oběd pouze první den nemoci, další dny se musí obědy odhlásit! Ukončení stravování je nejlépe podat písemně ve školní jídelně. V případě inkasní platby jsou obědy automaticky přihlášeny (vždy oběd č. 1).  Např. při distanční výuce, pokud nemáte o oběd zájem, je nutné ho odhlásit.

Výdejna

Čtvrté až deváté ročníky se budou stravovat ve výdejně, v budově pod papírnictvím. Čipy budou fungovat pouze tam. Bez čipu nebude možné oběd vydat. Změnu obědů lze provést na terminálu ve výdejně, v jídelně nebo přes internet také do 14:00 hodin předešlého dne. Odběr oběda při nemoci žáka do kastrůlku hlaste v jídelně do 10:00 hodin, než se oběd odveze do výdejny.

Jídelna – Zásady provozu