Školní stravování

NAŠE ŠKOLNÍ KUCHYNĚ – TO JSOU JÍDLA, KTERÁ VÁS OSLOVÍ A BUDOU SNAD I CHUTNAT!

Naše JÍDELNA je prostorná a moderní, s hezkým výhledem a příjemnou akustikou a především jídlem, na které se budete těšit. Stravují se zde naši nejmenší strávníci.

Druhý stupeň se stravuje v naší VÝDEJNĚ, která se nachází v budově na náměstí pod papírnictvím. Ta je sice menší, ale o to útulnější.

Naše paní kuchařky se společně snaží strávníkům připravit chutná, pestrá a zdravá jídla. Zkoušíme různé novinky a někdy se nám podaří pozvat i profesionály v kuchařském umění. Společně pak uvaříme i některá netradiční jídla.

Nabízíme výběr ze dvou hlavních jídel, polévku a nově i CHLADÍCÍ PULTY, kde denně obměňujeme nabídku salátů z čerstvého ovoce a zeleniny, jogurty, müsli, ovocné přesnídávky, mléčné kaše a nechybí ani moučníky, kterými pravidelně nabídku doplňujeme.

Dále jsme pořídili od firmy NEKTAR NATURA samoobslužné nápojové stanice se systémem „TOUCHLESS“ (BEZDOTYKOVÝ), které nabízejí ovocné šťávy, zeleninové šťávy a speciální směsi ovoce a zeleniny. Jsou připojeny k lokálnímu přívodu vody. Voda je filtrována a chlazena na správnou teplotu nápoje tak, aby bylo dosaženo plné chuti a zároveň teplotně odpovídala i danému ročnímu období.

Jak se dostat ke stravě?

Nejdříve je nutné se ke stravování přihlásit.

Přihlásíte se nejlépe po domluvě s paní vedoucí v pravidelných časech pro veřejnost:

7:00 – 12:30 a 13:30 – 14:30 hod. ve školní jídelně (vstup z ulice Smetanova naproti sportovní hale).

Pokud se Vám nepodaří paní vedoucí zastihnout, neváhejte ji kontaktovat.

Zde naleznete přihlášku ke stravování: Přihláška ke stravování.

Nezapomeňte si s sebou vzít nově 121,- Kč na čip, který každý z našich strávníků musí mít. Platba je pouze v hotovosti a čip je nevratný. Čip je potřeba na obědy nosit a při ztrátě se musí zakoupit nový.

Pokud jste přihlášeni, dostanete se do stravovacího systému na této adrese: https://www.strava.cz/Strava/Stravnik/Prihlaseni?zarizeni=2197 a můžete začít hned objednávat.

Ceny obědů od 1.9.2022

Do věkových skupin jsou strávníci zařazováni po dobu školního roku, ve kterém dosahují věku podle uvedených bodů ve vyhlášce o školním stravování.

Kategorie Cena
I. 7-10 let 32 Kč
II. 11-14 let 34 Kč
III. 15 a více let 36 Kč
Strávníci mimo školu 85 Kč

Platby

Úhrady za obědy je možno realizovat svolením k inkasu, převodem na bankovní účet nebo hotově.
V rámci svého bankovního účtu musíte dát svolení k inkasu ze svého účtu na běžný účet číslo 100652911/0800 a sdělit číslo účtu, ze kterého bude stravné strženo.

Platba se provádí zpětně vždy k 15. dni v měsíci (za září tedy až 15. října).
Je nutné zadat dostatečný limit (min. 850 Kč pro jednoho strávníka).

Při platbě převodem je nutné zaslat zvolenou částku alespoň 3 pracovní dny předem na bankovní účet 100652911/0800 + zadat variabilní symbol strávníka.

V případě inkasní platby jsou obědy automaticky přihlášeny (vždy oběd č. 1).  Např. při distanční výuce, pokud nemáte o oběd zájem, je nutné oběd odhlásit!

Ukončení stravování je možné podat písemnou formou nebo osobně.

Změny ve stravování

Změny a odhlášení je možné provést přes www.strava.cz nebo telefonicky. Údaje na objednávání přes internet jsou k dispozici u vedoucí školní jídelny.

Přihlášky a odhlášky na další den jsou možné na stránkách www.strava.cz POUZE do 14:00 hodin předcházející pracovní den.

Později s ohledem na přípravu jídel není možné odhlášky akceptovat!

Při nemoci má žák nárok na oběd pouze první den nemoci, další dny se musí obědy odhlásit. Odběr oběda při nemoci žáka je nutné nahlásit předem.

Vyzvedávání obědů ostatními strávníky nebo rodiči

Možnost vyzvednutí jídla v jídelně, Komenského 622 u bočního vchodu (rampa).

10:45 – 10:55 hod. – přednostní vyzvednutí obědů pro Pečovatelskou službu města Unhošť

11:00 – 11:30 hod. – ostatní strávníci