POMOC ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

VÁŽENÍ RODIČE, MILÍ ŽÁCI,

DOVOLUJEME SI NABÍDNOUT SLUŽBY ŠKOLNÍ PSYCHOLOŽKY

Mgr. Lady Kohoutové tel. 602643114

(po telefonické dohodě každé úterý).

Doporučení týkající se vzdělávání dětí

1. Nastavte si pravidelný čas, kdy se děti věnují učení a ten v rámci možností dodržujte např. 8-13hod.

1. Pokud si s něčím nevíte rady, kontaktujte daného učitele (školním emailem např. poupe@zsunhost.cz, viz školní web), buďte ve spojení s třídním učitelem.

1. Pokud má dítě problémy s učivem, může se pro vysvětlení látky obrátit na vyučujícího – Bakaláři, Teams, školní email. Doučování probíhá i on-line v aplikaci TEAMS.

1. Domluvte si s dětmi, kolik času tráví s digitálními technologiemi. On-line výuka: 1.stupeň 2-3hodiny/denně, 2.stupeň 4-5-hodin/denně. Ideálně 1,5 hodiny před spaním by děti neměly užívat digitální technologie (světelné záření negativně ovlivňuje spánek).

1. Dbejte na zdravý režim dětí: pravidelný spánek (děti do 15 let by měly spát zhruba 10-12 hodin), zdravá strava (důležitá je zejména sytá snídaně), pohyb v přírodě.

6. Pokud chcete s čímkoli poradit, můžete kontaktovat i školní psycholožku.