Mléko do škol

Projekt „Mléko do škol“ je jednou z iniciativ, která má za cíl přiblížit dětem základní zemědělské produkty a podpořit jejich zdravé stravovací návyky. V naší škole jsme měli to štěstí, že jsme se stali součástí tohoto projektu, což nám dlouhodobě přináší možnost ochutnat různé mléčné výrobky a další zdravé produkty.
Tento týden byl pro nás obzvláště zajímavý díky dodání ochutnávkového koše, který obsahoval širokou škálu mléčných produktů, od skyru přes jogurt, tvaroh, plátkový sýr až po ochucené mléko. Díky tomuto bohatému výběru měli naši žáci jedinečnou příležitost nejen poznat různé druhy mléčných produktů, ale také se sami pokusit o jejich zpracování.
Většina tříd se rozhodla využít tyto suroviny k přípravě různých pochoutek, jako jsou koktejly, pomazánky či poháry. Práce ve skupinách přinesla žákům nejen zábavu, ale také cenné zkušenosti s týmovou prací a samostatností.
Díky aktivnímu zapojení a možnosti vzájemně si nabízet vlastnoručně připravené pochoutky se celá akce stala nejen vzdělávací, ale i velmi příjemnou společenskou událostí.

Projekt „Mléko do škol“ má několik klíčových přínosů. Především pomáhá vytvářet u dětí zdravé stravovací návyky a zvyšuje jejich povědomí o významu mléčných produktů v rámci vyvážené stravy. Kromě toho, díky praktickým aktivitám, jako byla příprava jídla, se žáci učí spolupracovat, pracovat v týmu a rozvíjet svou kreativitu. Tyto dovednosti jsou pro jejich budoucí život stejně důležité jako znalosti získané ve školních lavicích.