INFORMACE Z JÍDELNY

INFORMACE ZE ŠKOLNÍ JÍDELNY od 25.11.2020

Žáci chodí do jídelny a výdejny dle rozpisů, aby se nepotkali. Splňujeme všechna hygienická opatření.

Budeme stále vařit pouze jedno jídlo a polévku (jako nyní), abychom obědy organizačně zabezpečili.

Je možné, že to časem trochu zrychlíme (plus mínus 5 minut), ale dodržujeme časy DLE ROZPISU (všichni o rozpisech budou informováni třídním učitelem), žáci se nesmí potkat při výdeji jídla.

Vypadá to tak, že přijde třída, vydají se obědy, posadí se na jednu stranu jídelny ( výdejny) ke stolu (nejlépe 4 žáci a mezera dle pokynů MŠMT), když  všichni sedí, chvíli vyčkáme, až se naobědvají. Následně  půjde druhá třída (dle rozpisu) – na druhou polovinu jídelny (budeme dodržovat intervaly, tak aby se žáci potkávali co nejméně, nejlépe vůbec). Stoly a židle  se po každé skupině vydezinfikují.

Odchody z vyučování jsou přizpůsobeny výdeji jídla. Žáci z vyučování odcházejí rovnou do jídelny/výdejny a následně do družiny nebo domů.

Pokud žák nemá o oběd zájem, odhlásí si oběd na www.strava.cz nebo u vedoucí školní jídelny paní Puchernové.

INFO Z MŠMT:

Školní stravování od středy 25. listopadu 2020:

Zařízení školního stravování jsou v provozu.

Provoz se řídí pravidly pro provoz stravovacích služeb, které neslouží pro veřejnost.

Při provozu školního stravování je nezbytné dodržet následující:

• rozestupy 1,5 metru mezi jednotlivými stoly,

• maximální počet osob u jednoho stolu je omezen na 4 osoby (jedná-li se o dlouhý stůl, lze u něj usadit více osob, ale mezi skupinkami osob musí být rozestup minimálně 2 metry),

• ve školní jídelně nemůže být současně více osob, než je míst k sezení,

• ve školní jídelně se mohou prezenčně stravovat pouze žáci a studenti v prezenční výuce a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti; ostatní žáci, studenti, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu odebrat výdejním okénkem (take-away)

• je nutné přijmout organizační opatření při čekání na výdej stravy a konzumaci stravy tak, aby:

▪ nedocházelo k prolínání žáků z různých tříd/skupin/oddělení a

▪ nedocházelo k prolínání žáků z prezenční výuky s osobami odebírajícími stravu formou take-away.

Žáci mají v době povinné distanční výuky nárok na dotovaný oběd. Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost v prostorách školní jídelny nosit roušky, s výjimkou doby konzumace stravy.

MŠMT