ZÁKLADNÍ ŠKOLA UNHOŠŤnám. T. G. Masaryka 58, 273 51 Unhošť

Družinové setkání s papoušky čtyř kontinentů

Páteční odpoledne patří většinou turistické vycházce. Tentokrát jsme se ale všichni těšili do haly, kde nás čekalo setkání s papoušky. Po skupinách jsme si užívali představení, které nás seznámilo s jednotlivými druhy, jejich potravou a dovednostmi. A tak jsme viděli papoušky v letu, šplhající po provaze, odpočívající v lehátku, točící se na obruči či procházející se po hale.

Největším zážitkem pro většinu žáků pak bylo zapojení do programu. Někdo mohl papoušky krmit ze lžičky, jiní si vyzkoušeli, jaké to je mít papouška na hlavě nebo paži.

Na závěr si každý mohl zakoupit obrázek papouška, nebo sádrový odlitek.

Žáci plni dojmů si o papoušcích vyprávěli zbytek odpoledne.

Ivana Langerová 3. oddělení ŠD 

Družinové setkání s papoušky čtyř kontinentů