Sbírka pro útulek – 4.C

V rámci třídnické hodiny jsme prodiskutovali s dětmi téma pomoci ostatním, přičemž děti dostaly volnou ruku k tomu se rozhodnout, jakým způsobem a komu by chtěly pomoci a učinit tak dobrý skutek. Po krátké debatě mezi sebou se téměř jednotně shodly, že by chtěly uspořádat sbírku pro psí útulek a podpořit tak pejsky v něm žijící. Nápad se setkal s podporou rodičů i mojí, takže cíl byl jasný - v průběhu 14 dnů měly děti možnost sehnat a donést krmivo a pamlsky pro pejsky. Provozovatelé útulku nám poradili, s čím psy krmí, takže jsme věděli, co hledat. Během dvou týdnů tak ve třídě narostla slušná hromada granulí a všech možných pamlsků. Dne 22.3. jsem odvezla do psího útulku Bouchalka v Buštěhradě 45 kg (!) granulí všech velikostí a 4 tašky plné psích dobrot. Provozovatelé byli nadšení (až skoro dojatí) a moc děkují dětem za pomoc a iniciativu něco podobného uspořádat a dotáhnout do konce. I já děkuji, a to nejen dětem za jejich nápad a nadšení, ale také rodičům, že sbírku podpořili a pomohli dětem sehnat vše potřebné.

Za 4.C třídní učitelka Z. Müllerová