RODILÁ MLUVČÍ V HODINÁCH ANGLIČTINY

V dubnu a květnu jsme si v ZŠ Unhošť zpestřili výuku anglického jazyka zapojením rodilé mluvčí do online hodin. Tato akce se koná v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Kladno.

Paní Maryam McBride dala dětem možnost ochutnat schopnost dorozumět se v cizím jazyce. Měla pro žáky různých tříd připravená konverzační témata jako např. jídlo, svátky, moje rodina, volný čas, moje město. Vše bylo přizpůsobeno stáří žáků a rozsahu slovní zásoby. Paní McBride byla velmi milá, usměvavá a plná energie. Nenásilnou formou zapojovala žáky do konverzace a vlídně odpovídala na všechny jejich zvídavé otázky. Sdílela s dětmi fotografie své rodné země Íránu a vyprávěla jim o perských zvycích a tradicích.