Roboti VEX 123

V letošním školním roce se nám do hodin informatiky podařilo zařadit skvělou pomůcku k výuce informatického myšlení. Jedná se o roboty VEX 123. Naše škola tak zareagovala na povinnou revizi ICT a na nové nároky výuky informatiky dle aktualizovaných metodiky a standardů MŠMT. Jedná se o pomůcku, kdy žáci a žákyně mají možnost se učit prostřednictvím těchto mini robotů základy programování. Roboty lze programovat přímo na jejich "těle" nebo jim lze udílet příkazy prostřednictvím programovací tabulky. Nejoblíbenějším způsobem, jak udílet robotům pokyny, je však jejich propojení s notebookem, chytrým telefonem či tabletem. Žáci se tak učí vytvářet základní programy, kdy "učí" roboty jak se pohybovat, rozlišovat své okolí a nebo jim udílet pokyny související s vyhodnocením okolního prostředí pomocí senzorů, kterými jsou roboti vybaveni. Výuka je díky této pomůcce mnohem pestřejší, zábavnější a žáci i pedagogové její zapojení velmi kvitují. Fotogalerie z používání robotů je ZDE.