Projektový den „Čarodějnice“

Poslední aprílový den je i v naší unhošťské základní škole tradičně věnován svátku čarodějnic. Také v tomto školním roce k nám 30. dubna zavítali do školy malé čarodějnice, čarodějové a kouzelníci.

Žáci 1. ročníků se mohli těšit na projektový den „Škola pro čarodějky a kouzelníky“. Během pátečního dopoledne se s chutí zapojili do plnění zajímavých úloh, čekalo na ně obrázkové čtení čarodějky Háty, matematické omalovánky s ježibabou, doplňovačky s kouzelníkem či hledání rozdílů. Dokonce si děti naplnily bříška trošku netradičními dobrotami, ke svačině se podávali pavoučci na pavučinkách, perníkové chaloupky na kuřích nožkách, prsty baby Jagy, hnědé myšky a voňaví netopýři.

Také žáci druhých ročníků zažili na vlastní kůži „Čarodějnické učení“ ve škole čar a kouzel. Úkoly jim přichystala učitelka Mardželína se svou asistentkou Dančelínou, a to vše pod dohledem vrchní čarodějnice Kleofýny I. Malé čarodějnice a čarodějové ve skupinkách luštili tajemná slova, doplňovali bylinky a plody do kouzelného lektvaru, počítali a vybarvovali obrázek s čarodějnicí na koštěti a hledali ukrytou havěť v čarodějném kotli.

Páteční neobyčejné vyučování obohatilo poutavé vyprávění paní Lenky Peremské o tradicích, které se ke dni pálení čarodějnic vážou.

A že všichni moc pěkně pracovali a zadané úkoly bez problémů splnili, byli přijati do čarodějnické třídy ve škole čar a kouzel. Za snahu a píli ještě každý dostal sladké překvapení a diplom za úžasné převleky.