Program pro 1. – 3. ročník „LES A JEHO OBYVATELÉ“

Tento týden k nám do školy zavítala paní lektorka s programem „ Les a jeho obyvatelé“ zaměřeného na enviromentální výchovu.

Nejdříve si s námi povídala o základním rozdělení lesů na jehličnaté, listnaté, smíšené a představila některé zástupce stromů. Ukázala nám, jak stromy rozpoznat nejen s pomocí obrázků, ale hlavně prostřednictvím rekvizit (reálné části stromů, polínka, kůra, listy, jehličí, plody, různé větvičky, šišky, atd.).

Následně nám vyprávěla o zvířatech, které můžeme v našem  lese potkat. Na základě zvukové ukázky jsme se snažili uhodnout, o jakého živočicha se jedná. Paní lektorka nám je přiblížila podle obrázků a zajímavých rekvizit (např. kůže, kožešiny, čelisti, zuby, lebky, rohy, parohy, atd.). Dozvěděli jsme se, jak se proti některých zvířatům chránit, co dělat, když je potkáme v lese nebo jak se zachovat v případě napadení.

Díky poutavému vyprávění jsme dozvěděli mnoho zajímavostí o lese i zvířatech, kteří v něm žijí. Protože nám paní lektorka prozradila mnoho mnemotechnických pomůcek, budeme si snad správně pamatovat některé zvířecí rodiny, listnaté i jehličnaté stromy.