Praha hravě – 4. ABC a 5. ABC

Žáci čtvrtých a pátých ročníků se zúčastnili dvou výukových vycházek v Praze, v rámci projektu Praha hravě. Děti byly rozděleny do týmů a v průběhu celého programu soutěžily. Odpovídaly na otázky, luštily, běhaly, zjišťovaly... a dovídaly se něco nového z historie Prahy. Za správná řešení úkolů získávaly pro svůj tým mince a drahokamy. Na závěr si týmy sečetly nastřádaný obnos a za své úsilí získaly sladkou odměnu.

O Národním divadle a ostrovech (4.A, 5.A, B, C) – program probíhal na Střeleckém ostrově a ve volném čase žáci mohli vyzkoušet svoji fyzickou zdatnost na místních lanových prolézačkách.

Žáci 5.C navíc navštívili Národní památník hrdinů heydrichiády. Expozice se nachází v podzemní kryptě barokního chrámu sv. Cyrila a Metoděje.

Kampa – mlýny – Čertovka (4. B, C) – akční vycházka, která začínala pod schody na Kampu, pokračovala k Čertovu mlýnu, k Tyršovu domu a končila opět na Kampě. Byla zaměřena na období středověku.

Naší akci přálo počasí, byla přínosným oživením výuky a dětem se líbila.