Pasování na čtenáře

Čtení a psaní je pro nás velmi důležité. Když umíme číst, zvládneme přelouskat třeba nákupní seznam, vzkaz od maminky nebo také dlouhou knížku. Letošní druháčci právě toto mohou ocenit, protože se naučili číst. Koronavirová krize loni a letos znemožnila uskutečnění obvyklého slavnostního pasování na čtenáře s rodiči a blízkými. Čekali jsme, až se situace vylepší, a tak ke konci školního roku se i naši bývalí prvňáčci letošní duháčci dočkali. Ve spolupráci s knihovnicí paní Chvojkovou proběhlo úspěšné pasování tříd ZŠ Unhošť 2.A, 2.B, 2.C na zahradě muzea v Unhošti. Událostí nás provázely příběhy, které nám děti přečetly. Nechyběla ani recitace žáků, slib a nakonec samotné pokleknutí před rytíři a podpis do knihy…. Získaly i průkazku do knihovny a staly se tak jejími čtenáři. Moc děkujeme muzeu za poskytnutí zahrady, paní Chvojkové za provázení celým programem a přijetí tak nových čtenářů. A samozřejmě rytířům, kteří žáky pasovali.