Návštěva ZOO – Tentokrát online

Venkovní expozice zoologických zahrad jsou už několik dní otevřené, ale zřejmě ještě chvíli bude trvat, než budeme moct na výlet do zoo společně se třídou vyrazit. 4.C z unhošťské základní školy se ale nedala covidovými překážkami odradit a vyrazila za zvířecími kamarády na virtuální prohlídku. Pražská Zoo nabízí několik online programů, my jsme si vybrali Etologii zvířat. Čekala nás hodina plná zajímavých informací. Dozvěděli jsme se, co to ta etologie vlastně je, co potřebujeme ke zkoumání zvířat, a určitě nejpoutavější pro nás byly informace, které se týkaly přímo chování a komunikace zvířat. Paní průvodkyni jsme se všichni pochlubili našimi domácími mazlíčky a na závěr jsme mohli pokládat dotazy. Dozvěděli jsme se odpovědi na otázky, zda lze ochočit vlka, kolik toho sežere lev, proč se velký pes bojí kočky. Samozřejmě není nad osobní návštěvu, ale i tato forma se nám moc líbila a několik z nás inspirovala ke zkoumání různých živočichů doma, či v přírodě.

Mgr. Monika Lédlová

třídní učitelka 4. C