Klub mladého diváka

V květnu jsme s KMD navštívili divadlo Minor v Praze. Šli jsme na představení Hon na Jednorožce. Mnoha žákům se představení velice líbilo a byli z něj mile překvapeni. Jednalo se o dobrodružný příběh podle skutečné události, která se stala v 50. letech minulého století. Byl nevinný, přesto ho zbavili svobody a uvěznili ho, proto se rozhodl utéct. A tehdy začal hon na Jednorožce, který sám uhání divokou krajinou, zdolává rozličné nástrahy osudu i léčky svého nepřítele. Na své cestě za svobodou se Jednorožec setká s padouchem a lhářem Slepičkou, na chvíli se shledá se svou rodinou, konečně i se svou láskou Olinkou. Kolem něj se začíná pomalu stahovat smyčka… Ale statečný Jednorožec běží dál! Hudebně výtvarná inscenace vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Post Bellum u příležitosti 20. výročí pádu železné opony. Po představení proběhla v divadelním sále diskuze pod vedením divadelní lektorky, díky které se děti seznámily se základními okolnostmi doby 50. let 20. století. Diskuze byla doprovázena projekcí s dobovými záznamy a fotografiemi. Hostem diskuze byl režisér inscenace Jan Jirků. Bohužel toto bylo poslední představení s KMD v tomto školním roce. Budeme se těšit na další představení v příštím roce.