Finanční gramotnost – 6.B a 6.C

Finanční gramotnost

Ve čtvrtek 27.1 se žáci 6.C a 6.B účastnili programu finanční gramotnost. Třída 6.C program absolvovala první tři vyučovací hodiny a třída 6.B poslední tři vyučovací hodiny. Program vedla lektorka z Besedária paní Andrea Marečková. Děti byly rozděleny do týmů – rodin. Každá rodina měla svůj originální název, např. rodina Mumiových, Vampírových, Zombíkových apod. Každá rodina dostala kartičky s informacemi o rodinném rozpočtu a o zálibách členů rodiny. Spočítaly si příjmy, výdaje a od lektorky Andrey dostaly herní peníze v hotovosti. Tři vyučovací hodiny představovaly jeden kalendářní rok a bylo na jednotlivých rodinách, jak zvládnou s penězi hospodařit. Dostávaly nejrůznější úkoly, kdy se musely rozhodovat, zda peníze za danou věc utratit či nikoliv. Diskutovaly na téma loterie, pojištění, nečekaných událostí aj. Na konci měly zhodnotit, jak se jim vedlo a říct částku, která jim z rodinného ročního rozpočtu zbyla. Děti spolupracovaly s lektorkou po celou dobu a program je velmi bavil.