Finanční gramotnost – 5.C

Finanční gramotnost v 5. ročníku Jak se učit zábavně a zároveň o velice praktických a užitečných věcech? Žáci pátého ročníku si to vyzkoušeli v programu o finanční gramotnosti Velká rodinná rada. Děti vytvořily skupinky po pěti a jako rodiny Zombíkových, Vympýrových, Superhrdinových, Emzákových a Mumiových pronikly do tajů finančních rozpočtů. Na příkladu těchto rodin se děti seznámily se základními pojmy finanční gramotnosti a formou hry se pokusily sestavit finanční rozpočet své rodiny. Každá rodina měla své rodinné příslušníky, kteří měli své potřeby a sny. Děti se snažily prosadit zájmy své postavy, nakupovaly služby, pojištění, ale musely dávat pozor, aby příliš nenarušily rozpočet rodiny a zároveň byli všichni spokojení. Nebylo to vůbec jednoduché. Práce ve skupině, schopnost kompromisu a dohody byly přidanou hodnotou k získání spousty informací o rozpočtu rodiny. Netradiční program se všem moc líbil.