EDUbus

Ve čtvrtek 19. května nám před školou zaparkoval autobus. Nechystali jsme se ale na žádný výlet. Naopak celý den jsme byli ve škole a do EDUbusu se některé třídy chodily vzdělávat. EDUbus je totiž mobilní polytechnická učebna a někteří naši žáci si mohli vyzkoušet pracovat s moderními technologiemi, kterými je tento dopravní prostředek vybaven. Děti z 5. C a 6. C si naprogramovaly roboty a sedmáci z áčka si vyzkoušeli práci s termokamerou. Odpoledne pak žáky vystřídali učitelé a ve speciálním workshopu se seznámili se všemi možnými roboty, které pak mohou využít ve výuce, a připravovat se tak na změny, které přicházejí v rámci nového pojetí informatiky. Jak děti, tak učitele program moc bavil a těšíme se na další návštěvu.