Dýňování ve školní družině

Dýňování

Ačkoliv Halloween není náš svátek, pomalu u nás zdomácňuje. Většina z nás si dýni vyřeže, je to totiž velmi pěkná dekorace. Také je tradiční obléknout si nějaký strašidelný kostým, což ocení hlavně děti. Proto jsme ani my ve ŠD nezůstali pozadu a uspořádali 25.10. Den dýňování. V předchozím týdnu s námi děti připravily strašidelnou výzdobu. Dlabaly dýně a vyráběly strašidla, abychom měli zahradu čím zkrášlit. Akce se díky krásnému počasí mohla konat venku. Hlavní stanoviště bylo samozřejmě vyřezávání dýně, kterou si rodiče i s pomůckami přinesli. Následně si děti mohly vyrobit mumii ze zavařovací sklenice a strašidýlko z papíru. Na dalším stanovišti si děti vybraly obrázek a naše šikovná kolegyně jim ho namalovala na obličej. Pod rukama rodičů a dětí vznikaly opravdu krásné a strašidelné dýně a výrobky. Některé dýně se dokonce přidaly k naší zahradní výzdobě. Všichni jsme byli naladěni na halloweenskou notu, dokonce i počasí. Děkujeme všem, co se akce zúčastnili. Bylo to krásné odpoledne.

Martina Malá, vychovatelka ŠD