Dobrovolnické centrum Kladno – 7.AD

V rámci výchovy k občanství se žáci 7. A a 7.D seznámili s prací Dobrovolnického centra Kladno, které bylo založeno 23. 7. 2002 jako občanské sdružení za účelem šíření myšlenky dobrovolnictví v kladenském regionu. Ing. Ivana Valentová, která je koordinátorkou programu Dětský úsměv, přijela za námi do školy, aby žáky seznámila s prací dobrovolníků. Vysvětlila žákům, kdo je dobrovolník, komu pomáhá. Zapojit se mohou i samotní žáci, jestliže budou vyrábět přáníčka pro klienty z domova důchodců, budou pomáhat při dětských akcích... Dospělí dobrovolníci mohou v různých programech pomáhat dětem, seniorům, dospívajícím. Žáci se seznámili s konkrétními programy Dobrovolnického centra Kladno – Dětský úsměv, Pes kamarád, Senior, Pět P… Beseda byla zajímavá, poučná a žáci se aktivně zapojovali.