Divadelní představení

Dne 30.11. 2023 přijela do školy divadelní skupina z Hradce Králové. Žáci 6.-9. ročníků zhlédli v sokolovně představení Divadelní cestopis aneb Evropou od renesance po realismus, který zahrnoval zajímavé ukázky z nejslavnějších divadelních her od středověku po české národní obrození. Viděli jsme Shakespearova Hamleta, ukázku Zdravý nemocný od Moliéra, Sluhu dvou pánů od Goldoniho a Cyrana z Bergeracu. Na závěr nám byla předvedena nejslavnější divadelní vražda v dějinách českého divadla v ukázce z Maryši od bratří Mrštíků. Moderátoři celého představení nás v průběhu informovali o životě autorů jednotlivých her. Představení poutavou formou ukázalo vývoj a pestrost divadelních žánrů v daném časovém období.