Den jazyků – 4.A

V hodině, která se nesla v duchu European Day of Languages, byly spojeny skupiny AJ třídy 4.A učitelek P. Černé a M. Votápkové. Žáci se rozdělili na tři týmy a dostali kartičky s celkem sedmi evropskými státy a typickými "pojmy", které se k nim vztahují (vlajka, hlavní město, pozdrav, jídlo, pití, značka aut, postavička z filmu/pohádky...). Úkolem bylo za pomoci malých nápověd od paní učitelek vše poskládat, aby se vždy 9 kartiček správně pojilo k jednomu státu. Hlavním cílem nebylo vyhrát, ale naučit se nová slovíčka a zajímavosti o těchto evropských státech státech, což se povedlo. Všichni ve skupinkách se aktivně zapojili a pracovali jako správné týmy. Ukázalo se, že některé pojmy děti znaly a uměly samostatně a správně přiřadit, obstojně si poradili i s těmi, které pro ně byly zcela nové. Na konci hodiny jsme si pak všechny pojmy společně prošli, řekli si, kam správně patří a proč, a pověděli si ještě pár informací o jejich správné anglické výslovnosti.