Čarodějnický den ve 4. C (2021)

V pátek 30. 4. jsme si zpříjemnili školní povinnosti oslavou tradičního svátku – pálení čarodějnic. Noc z 30. 4. na 1. 5. je podle lidové tradice považována za magickou a na kopcích se dle pověr slétávají čarodějnice. Ve 4. C se spoustu čarodějnic a čarodějů sešlo už za bílého dne. Ráno jsme se všichni převlékli do masek a mohlo se začít soutěžit. Ve třídě jsme si totiž vyhlásili souboj o nejlepší čarodějnickou masku. Sešly se opravdu povedené kreace, bylo totiž oč soutěžit. První cena - knížka Co nás všechny žere, která poutavým způsobem vypráví o parazitech, nás všechny lákala. Také jsme se hned ráno rozdělili do čtyř skupin a po druhé vyučovací hodině jsme vyrazili na čarodějnickou bojovku do blízkého parku. Tam nás čekaly dva úkoly, po jejichž splnění jsme byli odměněni sladkou odměnou. Dokonce jsme se tam potkali i s další čarodějnicí, která mnohé svým zjevem dost vyděsila. Po návratu do školy jsme hlasovali a vyhlásili čtyři vítězné masky. Nakonec jsme rozdali ceny, připili si na oslavu celého dne a narozenin Nely a Stelly. Celé dopoledne jsme si všichni moc užili.