Aktivizující metody v hodině ČJ

Inovativní výuka – Aktivizující metody - Čj 9.C 18.1.2024 Hodina českého jazyka - Charakteristika – hl.hrdina knížky (Ne)obyčejný kluk 1. zopakování, co je charakteristika 2. seznámení s knížkou (Ne)obyčejný kluk od R.L.Palaciové (Hlavní hrdina se narodil s deformací obličeje. Po letech domácího vyučování nastupuje do školy.) 3. zhlédnutí krátkého videa – ukázka k filmovému zpracování 4. PL – četba ukázek z knížky ( Ne) obyčejný kluk od R.J. Palaciové 5. porozumění textu – kontrolní otázky Rozbor ukázek - ( Ne)obyčejný kluk 1. k videoukázce – Jak se chlapec jmenuje? Kolik chlapec prodělal operací? 2. Proč je chlapec ,, (ne) obyčejný ?´´ 3. S jakými přezdívkami se chlapec setkal? 4. Jak se podle tebe chlapec cítí? Jaký je skutečný důvod toho, proč chce jít ze školy domů? 5. Najdi v textu charakteristiku Auggiho. O jaký druh charakteristiky se jedná? 6. Setkali jste se už někdy s někým, kdo měl podobné postižení? Závěr: Nesuďte člověka podle vzhledu.