9.C – prosinec 2021

Prosinec ve třídě 9.C

V prosinci jsme sice nebyli ve škole celý měsíc, ale přesto se událo několik zajímavých událostí:

V pátek 3.12. jsme slavili Mikuláše. Naši spolužáci - Jirka Kopřiva, Richard Geisler, Štěpán Janda, Tereza Šimonková a Natálie Nováková obešli děti na prvním stupni potěšit děti v podobě Mikuláše, čertů a andělů, do naší třídy zavítal také Mikuláš, čerti a andělé z jiné třídy. Na hodinách angličtiny jsme si popsali anglické názvy tohoto svátku. Na hodině chemie jsme zkoušeli odlévat olovo.

V pondělí 13. 12. proběhla v naší třídě přednáška s názvem „Rizikové faktory dospívání. Žáci se měli zamyslet nad tím, jaká rizika přináší život v dospělosti a jak jim čelit. Zároveň také na koho se mohou obrátit o radu. Přednáška byla formou interaktivní diskuze s lektorkou paní Monikou Podlahovou, která je původní profesí zdravotnicí a přinesla dětem spoustu námětů.

V úterý 21.12 se uskutečnila Vánoční besídka. Hráli jsme stolní, deskové a společenské hry, poslouchali (nejen vánoční) muziku a nakonec jsme si rozdali dárky a odešli na vánoční prázdniny...