9.C – Podpora podnikavosti

Dnešní dopoledne strávili žáci 9.C ve společnosti odborníka z praxe a dozvěděli se mnoho užitečných informací ze světa podnikání. Zjistili například, co znamená business plán a uvědomili si výhody i nevýhody podnikání obecně. Na konkrétních příkladech svých fiktivních firem si ujasnili, které z firem by měly šanci obstát na reálném trhu práce.

Informace od pí učitelky Věkové: 'Dnes jsme absolvovali s 9.C projektový den na téma finanční gramotnost. Projektový den byl realizován ve 4 výukových hodinách. Postupně jsme se seznámili s hospodařením, s pojmem cena x hodnota peněz, z čeho jsou peníze a kde se tisknou a jaké mají ochranné prvky bankovek, jaké jsou možnosti spoření. Dozvěděli jsme se jaké jsou výhody při platbě telefonem. Dále pak jsme se věnovali půjčkám, úvěrům a lichvě, a podmínkami za kterých je půjčka možná. Též jsme se dozvěděli o nekalých praktikách finančních poradců a prodejců. Dále jsme se zabývali investicemi - zlato a kryptoměny.' Čtyři hodiny utekly jak voda, deváťáci se se zájmem zapojovali do diskuse a doufám, že si odnesli spoustu užitečných informací.