9.C – listopad 2023

Z reakcí žáků 9.C V rámci patronátu s 5.C jsme si připravili jednoduché pokusy, které jsme mladším spolužákům předvedli na šesti stanovištích. Na dvě hodiny jsme se dostali do role učitelů. Naším úkolem bylo pokusy mladším spolužákům ukázat, vysvětlit a naučit je vše, aby další den mohli vše ukázat naším nejmladším spolužákům. A k tomu také udržet jejich pozornost a pořádek ve třídě. Páťáci byli pokusy tak zaujatí, že si vše chtěli vyzkoušet, a dokonce i opakovaně. Rozhodně to byla pro nás velmi zajímavá zkušenost a zjištění, že role učitele není tak jednoduchá. Jsme rádi, že se akce se nám povedlo připravit zajímavé dopoledne plné zábavných pokusů. Těšíme se na další společnou akci. Patronát s 9. C a 1.C: UČENÍ S PŘEKVAPENÍM 1. listopadu nás navštívili spolužáci z 9.C. V rámci PATRONÁTU jsme byli takto vybráni, abychom společně strávili část dne, poznali se a den si zpříjemnili nějakými společnými aktivitami. Deváťáci se na nás tedy s p. učitelkou Fejfarovou přišli podívat 4. a 5. vyučovací hodinu. Připravili si pro nás zajímavé pokusy. Pracovalo se v 6 skupinách, kde nám starší spolužáci předvedli několik pokusů a vysvětlili, co je podstatou pokusu a proč se tak děje. Moc jim děkujeme, byly to velmi příjemné dvě hodiny spolupráce. Víte, co bylo zajímavé? Opravdu jsme pracovali společně, oni na nás byli milí, pomáhali nám a vše nás naučili. A to jsme ještě nevěděli, jak moc se nám to bude hodit. Až teprve po skončení jsme se dozvěděli, že druhý den nás obdobná spolupráce čeká s žáčky z 1. C. Druhý den ale začal trochu smutně. P. učitelka Fišerová, která je třídní v 1. C a na kterou jsme se opravdu velmi těšili, protože nás také učila v 1. a 2. třídě, onemocněla. Šli jsme tedy na Komendu s trochou nejistoty, a to včetně naší p. učitelky. JENOMŽE, OPAK BYL PRAVDOU. Prvňáci byli úžasní. Ihned se zapojili. Byli pracovití a jejich výtvory (sami si vše vyzkoušeli) byly opravdu pěkné. Nejvíce je nadchla vrtulka a tancující rozinky. Někteří byli uneseni z míchání barev, barevného rozpíjení bonbónů Skittles nebo z malování bublinami. Nelze zapomenout ani na jejich překvapené tváře při rozkvétání vlastnoručně vystřižených květů na vodě. Na závěr jsme vše zhodnotili a dospěli k závěru, že je prima se čas od času potkat s kamarády, a to staršími i mladšími. Od všech si totiž odnášíme pocit hezky prožitého dne a nezapomenutelné vzpomínky.