9.C – leden 2023

Leden, únor a březen je jednoznačně zaměřený na přípravu na přijímací zkoušky na střední školy. Zejména během hodin matematiky jsme "najeli" na zkouškový režim, který spočívá v intenzivní přípravě na přijímací testy i během klasických hodin. Zařadili jsme typové úlohy z testů téměř do každé hodiny a společně jsme procházeli a procházíme celou strukturu přijímacích testů. Také se nám dařilo propojovat učivo z hodin matematiky v hodinách informatiky, kdy jsme např. v excelu programovali vzorce související s výpočtem objemů a povrchů těles a rovinných obrazců. Také jsme programovali výpočty procent. V samém závěru měsíce jsme také rozdávali pololetní vysvědčení, které dopadlo nad očekávání dobře🙂.