9.C – květen 2022

V předposledním měsíci školního roku jsme mohli znovu začít chodit ven na zahradu. Tím se hodiny staly příjemnějšími. V tomto měsíci také proběhlo několik důležitých událostí. V druhém květnovém týdnu bylo focení tříd, přednáška finanční gramotnosti a několik našich deváťáků pomáhalo školníkům s pískovištěm na 1. stupni. V následujícím týdnu proběhlo testování výsledků vzdělání devátých ročníků z matematiky a českého jazyka Naši spolužáci se také zúčastnili akce „Velcí učí malé“, kdy učili žáky na prvním stupni. Moc jim to šlo a učitelé je chválili. V předposledním týdnu jsme navštívili památník K. Čapka ve Strži, kde jsme zhlédli expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, jeho manželky Olgy Scheinpflugové a přítele Ferdinanda Peroutky. Součástí prohlídky bylo promítání dvacetiminutového filmu Život a doba spisovatele Karla Čapka. V květnu jsme se nafotili na tablo. Tématem byla osmdesátá a devadesátá léta. Výsledek si můžete prohlédnout v cukrárně Dolce Vita na náměstí v Unhošti.