9.B – září 2020

Do školy jsme nastoupili bez povinnosti nošení roušek kdekoli po škole. Někteří vyučující nás požádali o jejich nošení v jejich hodinách, těm jsme s radostí vyhověli. Dostali jsme dostatek dezinfekce, mýdla i jednorázových utěrek, abychom mohli pořádně dodržovat hygienická opatření. Asi po týdnu ve škole jsme museli začít nosit roušky ve společných prostorách a o týden později i ve třídách. Všichni jsme se po dlouhých prázdninách rádi viděli a jsme rádi, že jsme zatím všichni nemuseli do karantény, ani do online výuky. Někteří z nás už v karanténě byli nebo jsou, ale celého kolektivu se to naštěstí zatím nedotklo. Prezenční výuka je pro nás mnohem přínosnější než výuka z domova. Tento rok bude velmi důležitý z důvodu přijímacích zkoušek na střední školy. Pokud je to možné, zůstáváme v naší kmenové třídě. O přestávky nechodíme na chodbu, pokud nepotřebujeme na záchod, zamezujeme tak většímu shlukování lidí. Na obědy chodíme stále do výdejny. Před vstupem dovnitř si musíme umýt a vydezinfikovat ruce. Kuchařky nám s jídlem podávají i příbor, nápoje nám vydává některý ze zaměstnanců školy. I přes všechna trochu nepříjemná opatření se snažíme uchovávat mezi sebou příjemnou atmosféru, jak jen to jde.

Kateřina Krejčová 9.B