ZÁKLADNÍ ŠKOLA UNHOŠŤnám. T. G. Masaryka 58, 273 51 Unhošť

9.B – září 2022

Akce se konala 16.9 a zúčastnilo se jí několik tříd z naší školy. Třídy byly rozděleny do několika skupin a každá skupina se vydala na určitá místa. Třída 9.B a 8.A se vydaly na Šibeniční vrch. Okolo osmé hodiny ranní jsme si před školou vyzvedli rukavice, pytle na odpadky a šlo se 😊 Když jsme na místo dorazili, zdálo se, že je to obyčejná část lesa, kde bude sem-tam pár pohozených odpadků, ale opak byl pravdou! Rozdělili jsme se do skupin po cca pěti lidech a rozmístili se do různých koutů lesíka. Najednou jsme však objevili neskutečné množství odpadků, například psí pamlsky z roku 1984! Plastové sáčky, porcelánové rozbité talířky, kusy rozbitých tašek ze střechy, nebo třeba lebku nejspíše nějakého zajíce. Hned jsme se dali do práce, neboť nebylo času nazbyt. Pytle již byly plné a pořád se dalo co sbírat. Jedním z našich nejoblíbenějších úlovků byla kostra pravděpodobně divokého prasete nebo možná srny...každopádně to pro nás bylo velmi zajímavé. Po cestě zpátky jsme nesli pytle s odpadky do sběrného dvora a pak jsme šli za odměnu do cukrárny. Akci jsme si velmi užili a jsme rádi, že jsme přírodě alespoň z části pomohli.

PŘESPOLNÍ BĚH

V pátek 23.9.2022 se konaly závody v přespolním běhu základních škol na Kladně. V naší kategorii (8.-9. Třída) se zúčastnilo celkem 9 škol. Dívky vybojovaly zlato o 3 body nad Sportovním gymnáziem. Tereza Ricci z 8.B doběhla jako první, Stela Reitmaierová z 9.B se umístila na 4. místě, Natálie Štorková z 9.D byla na 7. místě a Karolína Štorková z 9.B skončila na krásném 16. místě. Konkurenci jsme měly okolo 50 dívek. Dívky se tak zúčastní krajského kola v přespolním běhu. V kategorii chlapců závodilo celkem 55 kluků a umístili se tak na slušném 5. místě. Nejlépe se umístil Jonáš Tuma z 9.B na 7. místě, 18. místo vybojoval Jan Bartek z 9.B, pěkné 28. místo získal Matěj Beneš a 30. místo Vladimír Dráb z 8.A.