9.B – únor 2022

V měsíci únoru proběhla školní kola olympiád z různých předmětů. Naše třída se v mnoha z nich krásně umístila. Někteří žáci postupují do okresních kol. Tady jsou naši úspěšní spolužáci.

Český jazyk - Gabriela Jarošová, Tereza Kovářová

Matematika - Matouš Raška

Anglický jazyk - Andrej Pečeňa

Zeměpis - Jiří Musil, Adam Ševčík

Dějepis - Kristina Ulrichová

Ruský jazyk – Daniela Luknárová, Matěj Marx V hodině chemie jsme měli pokusem zjistit, které činidlo se používá na důkaz přítomnosti škrobu v potravinách, poté jsme ověřovali, ve kterých potravinách škrob je a ve kterých není. Následovala diskuse o tom, proč výrobci škrob vlastně do některých výrobků přidávají a proč nám to vadí. 25. 2. došlo k havárii vody na náměstí T. G. Masaryka. První a druhou hodinu jsme měli tělocvik, pak pokračoval náhradní program. Třetí hodinu jsme byli v hale, pak následovala procházka po okolí. Deset věrných žáků odešlo s třídní učitelkou do Malých Kyšic. V restauraci Lika jsme se občerstvili a autobusem jsme se vraceli zpět ke škole. Únor byl spíše oddychový měsíc, protože jsme měli jarní týdenní prázdniny. Také jsme museli již odevzdat přihlášky na střední školy. Přijímací zkoušky se nám blíží.