9.B – únor 2021

Únor z pohledu 9.B

První týden v únoru jsme měli jarní prázdniny.

Stále pokračujeme v distanční výuce, ale většina z nás chce zpět do školy, protože čas přijímacích zkoušek na střední školy se nezadržitelně blíží a my se na ně chceme co nejlépe připravit. Když se na ně nemůžeme připravovat ve škole, tak si zkoušíme doma sami didaktické testy z minulých let. Při online hodinách českého jazyka a matematiky opakujeme učivo od 6.třídy, které ke zkouškám budeme potřebovat. V rámci českého jazyka máme hodinu navíc kvůli přípravě na přijímací zkoušky. Zkoušíme si zde společně didaktické testy, nebo si procvičujeme učivo, které nám tak úplně nejde, ale k přijímačkám ho musíme umět.

V lednu Honza Dospěl reprezentoval školu v okresním kole matematické olympiády. Výsledek už známe, Honza se umístil se na 4.místě, a tak postupuje do krajského kola. Gratulujeme.

Žákovský parlament vyhlásil v lednu fotosoutěž o nejkrásnější fotku zimní krajiny. Z naší třídy se do soutěže přihlásily Kačka Krejčová a Áďa Langmajerová. Jejich fotky můžete vidět na stránkách třídy. Konec soutěže byl stanoven na 26.ledna. O výsledcích rozhodne porota.

V rámci informatiky se celá třída zúčastnila soutěže Office Arena, která měla prověřit naše znalosti v programech Word, Excel a Powerpoint. S některými otázkami jsme si nevěděli rady, jelikož s těmito programy ještě moc pracovat neumíme. Od 5.třídy jsme ve škole pracovali s jinými programy.

Tento měsíc jsme odsouhlasili návrh motivu na třídní mikiny a objednali je. Všichni se na ně těšíme a doufáme, že v průběhu příštího měsíce mikiny přijdou. Věříme, že se v mikinách společně vyfotíme již ve škole.

Stále nemáme výpisy vysvědčení a nikdo neví, kdy je dostaneme .

V únoru jsme všichni ze třídy odevzdali přihlášky na střední školy.

Michal Mráček