9.B – prosinec 2021

Jak jsme prožili prosinec?

3.12. jsme slavili Mikuláše, naši spolužáci odešli na první stupeň potěšit děti v podobě Mikuláše, čertů a andělů, do naší třídy zavítal také Mikuláš, čerti a andělé z 9.C. Na hodině angličtiny s paní učitelkou Doubkovou jsme si popsali anglické názvy tohoto svátku. Na hodině chemie jsme zkoušeli odlévat olovo. Někteří žáci vytvořili k literatuře plakáty o dadaismu. Paní lektorka M. Podlahová nás seznámila s rizikovými faktory dospívání, zapojovali jsme se do diskuse.

Do školy jsme šli naposledy 21.12. Tento den byl projektový a věnoval se hlavně vánočním tradicím a zvykům. Nejdříve jsme zhlédli film Abstinent, pak nám Adam zahrál na flétnu, Gabča a Matouš na kytaru. Gabča nám také zatančila, Sára předvedla sportovní aerobik. Kulturní vystoupení byla velice pěkná, dívky mají talent. Další hodinu jsme si rozdávali dárky, tančili jsme, někteří hráli karty. Poslední hodinu jsme strávili v Melicharově vlastivědném muzeu, kde jsme si prohlédli výstavu betlémů a výstavu o školství v Unhošti. Domů jsme si přinesli dárky a hezké vzpomínky.