9.B – prosinec 2020

Prosinec z pohledu 9.B

30. listopadu jsme se vrátili do školy. Hned ráno za námi přišla paní rěditelka s návrhem ohledně Mikuláše. Společně s kamarády jsme se domluvili na dvou skupinách.Jedna skupina, kde jsem byl já jako Mikuláš, Natka Ptáčková anděl a Kačka Krejčová čert, druhá skupinka ve složení Matyáše Bambuly, který šel za Mikuláše , Ádi Langmajerové (čert) a Julči Kváčovové (anděl).

V pátek 4.12. jsme se sešli před školou v 7:15, počkali na opozdilce a vydali se společně do školy, kde jsme se nalíčili a převlékli do masek. Skupinka s Matyášem šla na budovu v Komenského ulici a my se vydali na vedlejší budovu 70 a sem na 58. Moc jsme si to všichni užili. Když jsme se po náročném dni sešly obě skupiny, domluvili jsme se, že přepadneme naši třídu. Áďa jakožto čert vzala řetězy a chrastila s nimi po chodbě, zabouchala na dveře a společně s Kačkou vtrhly do třídy a překvapily i naše spolužáky ze třídy. Potom jsme přišli i my Mikulášové a andělé, udělali si společnou fotku a šli dál….

Myslím si, že den 4.12. jsme si moc užili!

18.12. Je tu poslední den. Někteří se těší, někteří by naopak byli stále ve škole. Jelikož je to poslední den před vánočními prázdninami, udělali nám ho učitelé volnější. První čtyři hodiny jsme se měli učit dle rozvrhu, ale měli jsme závěrečné hodiny, kde jsme si povídali, poslouchali písničky a loučili se s učiteli.

Během páté a šesté hodiny jsme měli besídku, kterou jsme si také moc užili. Každý jsme si rozbalil dárky, snědl cukroví a zapil teplým čajem. Udělali jsme si společnou fotku u vánočního stromečku.

Doufáme, že se opět všichni uvidíme v lednu ve škole! Přijímačky se stále víc a víc blíží, a proto přeji všem spolužákům pevné nervy s učením a mnoho zdraví a štěstí do nového roku.

Ondřej Dědič