9.B – listopad 2020

Listopad v 9.B

Ve škole jsme se dlouho neohřáli. I když jsme 1. září nastoupili v plné parádě, 14. října jsme přešli na distanční výuku. S on-line hodinami nebyl dle mého názoru problém, většina učitelů s námi byla spokojena. Během distanční výuky jsme toho ovšem nepochytili tolik jako ve škole...Na třídnických hodinách probíráme mikiny. Ze začátku jsme se nemohli dohodnout, nakonec jsme to ale dali dohromady a většině z nás se návrh líbí. Ještě pracujeme na tom, aby byli všichni spokojeni a mikina se líbila všem.

Ve dnech 10.-12.11. proběhl sběr papíru, kterého jsme se také zúčastnili. Naše třída byla docela aktivní. Odevzdali jsme celkem 815 kg papíru. Nejvíce ze třídy se snažil Matyáš Bambula, který přinesl 202 kg.

Učitelé mysleli na všechno! Hlavně na to, abychom nevyšli ze cviku a nenudili se, a proto nám zaslali matematického klokana, olympiádu z českého jazyka a celostátní soutěž Komenský a my. Účast byla dobrovolná. Z výtvarné výchovy jsme dostali na výběr ze dvou soutěží. Jednalo se o soutěž “Jiří Hanzelka” a 2.sv válka v komiksovém podání.

Pan učitel Dušek nám zaslal odkazy na přednášku od ČEZu a další týden jsme sledovali živé vysílání přímo z jaderného reaktoru – Vrabec.

Abychom neseděli jen u on-line výuky a zašli také ven, pan učitel Dušek uspořádal “Zátopek race”, kterého se mohl zúčastnit každý. Chlapci běželi 3,2 km a dívky 1,6 km. Z kategorie devátých a osmých ročníků se Petr Hoffman s časem 13:41 umístil na 3. místě a Matyáš Novobilský na 5. místě s časem 15:08.

30. listopadu jsme se konečně sešli opět ve škole. Budeme se snažit, abychom měli dobré výsledky, protože přijímací zkoušky jsou za dveřmi a my se musíme soustředit hlavně na ně.

Adéla Langmajerová