9.B – leden 2021

Konečně skončil rok 2020. Bude rok 2021 bez koronaviru? Zatím to na velkou změnu nevypadá. Čísla nakažených rostou, škola zavřená a my sedíme doma u počítačů. Naštěstí počasí je zimní - mrzne, padá sníh, prostě Ladovská zima.

Nadále pokračujeme v distanční výuce, na kterou jsme si, myslím, už všichni zvykli. Rozhodně nám nebrání v účasti na soutěžích a olympiádách. Kačka Krejčová a Soňa Stříbrná nás reprezentovaly v okresním kole olympiády z českého jazyka, kde si vedly velmi dobře. Kačka skončila na 5. místě a Soňa na 17.místě. Gratulujeme. Okresního kola matematické olympiády se zúčastnil Honza Dospěl. Výsledky stále neznáme, a tak Honzovi držíme palce, aby se umístil co nejlépe. Dnes někteří kluci z naší třídy -Radim Baláž, Ondra Dědič, Kuba Kříž a Albert Štěpánek- absolvovali školní kolo zeměpisné olympiády.

Žákovský parlament pro žáky připravil dvě soutěže. První soutěží je fotosoutěž o nejkrásnější fotografii zimní krajiny a druhá o nejvtipnější a nejoriginálnější roušku.

Před TH jsme vyplňovali dotazník ohledně distanční výuky. Z dotazníku vyplynulo, že skoro pro polovinu naší třídy je distanční výuka jednodušší než na jaře. Nejvíce nás baví online výuka angličtiny a nejméně dějepisu a přírodopisu. Podle mého názoru byla distanční výuka na jaře o dost lehčí, takže s prvním výsledkem statistiky se moc neztotožňuji, ale na oblíbenosti a neoblíbenosti školních předmětů se se spolužáky shoduji.

V pátek 29.1. nás čekají pololetní prázdniny, na které od pondělí 1.2. navazují týdenní jarní prázdniny.

Výpisy vysvědčení dostaneme až po příchodu do školy. Akorát nikdo netuší, kdy to bude:-(

Nevím, jak to mají moji spolužáci, ale já už se nemůžu dočkat, až půjdu do školy.

Přeji všem pohodové prázdniny a pevné nervy :)

Sofie Lungová