9.B – květen 2022

Konečně se oteplilo. Sluníčko se objevilo na obloze a my jsme mohli znovu začít chodit ven na zahradu. Tím se hodiny staly příjemnějšími a zábavnějšími. Musíme podotknout, že to bude i zvládnutými přijímacími zkouškami a koncem školního roku, který se nám neudržitelně blíží. V květnu jsme byli na mnoha akcích. V knihovně v Unhošti nás paní knihovnice Chvojková seznámila s novými knihami, četli jsme dětem pohádky v MŠ Unhošť, navštívili jsme Památník Karla Čapka ve Strži, kde jsme zhlédli expozici zaměřenou na život a dílo Karla Čapka, jeho manželky Olgy Scheinpflugové a přítele Ferdinanda Peroutky. Součástí prohlídky bylo promítání dvacetiminutového filmu Život a doba spisovatele Karla Čapka. Několik našich spolužáků se také zúčastnilo akce, kdy učili žáky na prvním stupni. Moc jim to šlo a učitelé je chválili. V květnu jsme se také fotili na závěrečné tablo.