9.B – květen 2021

Květen očima  9.B

Z důvodu přijímacích zkoušek se na květen nikdo netěšil. Pro všechny z nás byla příprava obtížná, neboť učit se z domova na takto náročnou zkoušku není sranda. Stres za několik posledních měsíců se už hromadil a přišel den D. Naše snaha se však vyplatila, protože k dnešnímu datu už všichni odevzdali zápisové lístky a těšíme se na 1. září.

Poprvé od konce prosince jsme se viděli ve škole pohromadě. Dva týdny jsme měli rotační výuku, ale poté jsme přešli na výuku prezenční. Většině třídy online výuka vyhovovala, ale pravdou je, že ve škole se toho naučíme mnohem víc.

Středočeská vědecká knihovna v Kladně pro nás uspořádala online virtuální prohlídku. Spousta z nás bude knihovnu využívat, takže jsme rádi, že nám byla představena. Také nás pobavil kvíz na konci přednášky. 17. května k nám přijel pan fotograf a vyfotil nás na naši poslední třídní fotku.

V červnu přišel den, na který jsme se všichni moc těšili, tedy Den dětí. Každá třída jela na výlet na jiné místo nebo v jiný den. Naše třída si vybrala Adventure golf Horní Bezděkov. Šli jsme pěšky od školy a během cesty se k nám připojilo pár spolužáků, kteří šli rovnou z domova. Než jsme se pustili do hry, byly nám vysvětleny pravidla hry, vzali jsme si hole a hra začala. Hřiště má dvě časti, takže jsme se rozdělili na dvě skupiny po dvanácti. Po minigolfu byl čas na oběd. Většina z nás si dala waffle s čokoládou nebo jiné dobroty. Po společné fotce jsme se vydali zpátky na cestu ke škole.

Tereza Bardonková