9.B – duben 2021

Za tento měsíc se toho moc nezměnilo, neboť jsme pokračovali v distanční výuce. Oživením online výuky byla beseda o vesmíru, kterou nám zařídil pan učitel Dušek.

V pátek 23.4. se v rámci projektu "Vědci do škol" zúčastnil naší hodiny fyziky známý český astrofyzik a popularizátor vědy - p. Pavel Suchan.

Ústředním tématem společné besedy bylo objevování vesmíru a hledání dalšího života ve vesmírném prostoru. Beseda byla vedena na základě otázek, které jsme si předem připravili. Setkání s takovým odborníkem, jakým pan Suchan je, považuji za velmi přínosné a obohacující.

Další pátek 30.4. jsme díky panu učiteli Gebhartovi absolvovali v hodině informatiky přednášku, která se jmenovala “Kolik instagramových fotografií si dokážeme zapamatovat”. Týkalo se to fotografií a postřehů lidského oka, jak dokážeme vnímat různé objekty, které jsou zároveň úplně něčím jiným, než si myslíme.

O třídnickou hodinu jsme si povídali o zdravém životním stylu a pak jsme začali probírat tablo naší třídy. Padlo pár návrhů, z nichž každý je něčím zajímavý a originální. Více prozrazovat nebudu, nechte se překvapit.

Někteří z nás absolvovali ve škole testování nutné k přijímacím zkouškám, které nás čekají 3. a 4.května.

V pátek jsme se dozvěděli, že 3.května nastupujeme v rámci rotační výuky do školy. Někteří spolužáci se těší, někdo by naopak zůstal raději doma a studoval distančně. Tři dívky z naší třídy už jsou přijaté, takže gratuluji, ovšem nás zbylých 25 to čeká. Takže milí spolužáci, přeji vám hodně štěstí. Určitě to zvládneme! Přece jsme ve škole neseděli devět let zbytečně.

Doufám, že se 5. května všichni uvidíme v naší 9.B. Paní učitelka nás informovala, že ve třídě zmizely zadní regály s knihami a na stěně visí nový tematický plakát. Třída prošla malou proměnou, podívejte se na foto.

Jan Dospěl