9.B – červen 2023

Ve dnech 29.5-2.6.2023 se většina žáků devátých ročníků zúčastnila zájezdu do Anglie. V pondělí jsme v odpoledních hodinách vyrazili na cestu a v úterý brzy ráno jsme již čekali na trajekt přes kanál La Manche. Jakmile jsme dorazili do Anglie, naše první kroky směřovaly na nezapomenutelnou prohlídku domácího stadionu londýnské Chelsea. Následně jsme zavítali do London Dungeon. Šlo o originální atrakci, která nám přiblížila temnou minulost Londýna a především známého Jacka Rozparovače. 23.6. v rámci školního výletu si žáci 9. B zařádili na motokárách v Kart-centru v Radotíně. Jízdu si moc užili. Další atrakcí bylo London Eye. Měli jsme krásné počasí po celou dobu pobytu, a proto jsme za krásné jasné oblohy nádherně viděli třeba až na Buckinghamský palác. Velmi zajímavou a pro hodně z nás i ojedinělou zkušeností byl pobyt v cizích rodinách. Po skupinkách jsme bydleli v rodinách vždy od večera do rána, při čemž jsme zdokonalovali naši schopnost angličtiny a zjišťovali různé zvyky místních obyvatel. Středa byla pro nadšence Harryho Pottera nejspíše tím nejlepším dnem z celého výletu. Návštěva filmových ateliérů Warner Bros byla opravdu unikátní. Vše bylo naprosto detailně propracované a zábavnou formou jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Ještě před návštěvou Harry Potter studií jsme šli na procházku čtvrtí Westminster, kde jsme viděli sídlo parlamentu Houses of Parliament, pokračovali královským parkem St. James’s Park, díky kterému jsme se dostali k Buckinghamskému paláci a následně na slavnou třídu The Mall, ze které jsme se vydali na Trafalgar Square. Na den dětí, tudíž 1.června jsme šli přes slavný most Tower Bridge k majestátnímu hradu Tower of London. Tam jsme nastoupili na vyhlídkovou loď a ta nás dovezla do krásné městské části Greenwich. Návštěva námořního muzea National Maritime Museum byla také velmi zajímavá. Pak nás čekala už jen cesta domů, při které byl téměř celou dobu autobus úplně tichý, protože byli všichni velmi unaveni.

Karolína Štorková