9.B – červen 2021

Máme tu poslední školní měsíc, poslední měsíc na základní škole.

Tablo už máme hotové, dali jsme ho do cukrárny Dolce Vita. Tématem je Hawai. Navrhla ho Áďa, která nás také v rámci třídnické hodiny na tablo vyfotila.

Ve dnech 8.-10.6. proběhl sběr papíru. Někteří spolužáci pomáhali na nové budově 622 v Komenského ulici. Všem pomocníkům děkujeme.

24.6. jsme vyrazili společně na výlet do ZOO Praha. Ráno jsme se sešli před školou, odkud jsme jeli autobusem do Pavlova na vlakové nádraží. Dále jsme pokračovali vlakem do Prahy, stanice Bubny. Z Bubnů jsme se vydali pod vedením Honzy přes Stromovku až do ZOO.

Před ZOO nás trochu překvapila fronta na lístky, ale paní učitelka si poradila a za 15 minut jsme už byli uvnitř areálu.

Myslím si, že výlet do ZOO jsme si všichni užili.

V pondělí byli naši dva spolužáci Kačka Krejčová a Honza Dospěl pozváni na Městský úřad v Unhošti, kde jim paní starostka Ing. Iveta Koulová předala Poděkování a malé upomínkové předměty za úspěšnou reprezentaci školy v okresních kolech olympiád a soutěžích.

My ostatní jsme uklidili třídu a připravili ji pro budoucí šesťáky.

Pak jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme si udělali malý piknik. Julča upekla pro celou třídu výborný dort.

29.6. se chystáme na slavnostní oběd do restaurace Botanika v Horním Bezděkově. Půjdeme pěšky z Unhoště, aby nám pěkně vytrávilo.

30.6. nás čeká poslední den na základní škole, vysvědčení, vyřazování a loučení.

Celé vyřazování se bude natáčet a fotit, takže na tento den budeme mít krásné vzpomínky.

Milí spolužáci, deváťáci, přeji všem mnoho úspěchů na nových školách,

spousty zdraví, štěstí a radosti!

Na závěr bych chtěla poděkovat za vše i celému učitelskému sboru.

Anna Němcová