9.B – březen 2023

V rámci výuky dějepisu proběhla přednáška společnosti Post Bellum (Paměť národa) s názvem Vezmeme se za ruce (hymna terezínského ghetta). Obsahem promítaného kinopříběhu byly vzpomínky přeživších pamětníků holokaustu na dobu okupace a jejich deportace do několika koncentračních táborů. Žáci měli možnost na základě promítaného materiálu klást dotazy lektorce Haně Hubkové a diskutovat k problematice holokaustu. V rámci mezipředmětových vztahů zpracovávají žáci 9. B formou skupinové práce projekty na mezinárodní hospodářské a politické organizace světa, kde se nám protne učivo D, Z a Vob. V hodině chemie v rámci tématu sacharidy přinesla paní učitelka newtonovskou kapalinu-škrob rozmíchanou ve vodě. Když se na ni působí silou, ztuhne a jde vytvarovat třeba do kuličky, jakmile ale tlak povolí, rozteče se. To žáky velmi bavilo.