9.B – březen 2021

Březen očima 9.B

Tak už je to rok, co do našich nejen osobních, ale i školních životů zasáhla covidová pandemie. Stále pokračujeme v distanční výuce a náš návrat do škol je nadále v nedohlednu.

Přijímací zkoušky nám byly posunuty z dubna na začátek května, stresová zátěž pokračuje stejně jako pandemie. Blýská se však na lepší časy alespoň pro žáky 1. stupně a středoškolské studenty.

V tomto měsíci nám byly hodiny zpestřeny workshopem o kybernásilí a přednáškou v angličtině o Praze.

Workshop byl moc fajn, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých a hlavně důležitých informací ,,Jak být opatrný/á na sociálních sítích a všude na internetu”. V průběhu workshopu jsme měli za úkol anonymně vyplnit několik druhů dotazníků ohledně našeho chování v různých situacích. Závěrem k této interaktivní přednášce bych chtěla zdůraznit, jak je opravdu důležité o těchto záležitostech kyberšikany často mluvit, a tak chránit sebe i ostatní.

V rámci TH jsme si také povídali o bezpečnosti na internetu.

Přednáška o Praze byla též velice zajímavá a zpestřená výkladem v angličtině. Prezentace byla o historii Prahy a jejích historických památkách, např. o Katedrále sv. Víta, Staroměstském orloji... V hodině jsme vyplňovali dva testy ohledně výkladu paní průvodkyně Jany Michalské.

Kdo měl zájem, mohl se zúčastnit školního kola olympiády z anglického jazyka. Kačka Krejčová je náhradnicí do okresního kola. Velká gratulace!

A to nejlepší na závěr. Máme třídní mikiny!!!

Moc se nám líbí a už se těšíme, až se v nich ukážeme společně ve škole.

Natálie Ptáčková