9.A – září 2020

z pohledu žáka – Kája Staňková:

Co se nám povedlo?

Přijde mi, že naše třída po nástupu nové třídní učitelky po sobě začala víc uklízet – jak v šatně, tak i ve třídě. Stávalo se málokdy, že by někdo vzal do ruky koště a jen tak začal zametat. Teď už ani neshromažďujeme nepořádek za skříní, jiní učitelé se tam totiž nedívali, takže se tam házely odpadky a všem to bylo nějak jedno. Ale paní učitelka nás téměř každý den kontroluje, takže už je to lepší. Rozhodně víc začaly fungovat služby (šatna, tabule, pomůcky). Předtím bylo téměř šest šatnářů, ale funkční tak dva. Ve třídě je přátelská atmosféra.

Co se nám nepovedlo?

Myslím si, že za třídu není moc věcí, které by se nám vyloženě nepovedly.
K našemu chování je někdy zbytečné se vyjadřovat, na svůj věk nejsme moc vyspělí. Ve třídě je hodně hluku a po těch šesti měsících, co jsme do školy nechodili, by se nám víc hodilo soustředit se na některé předměty, než na to, kdo hodí houbu na mytí tabule nejdál

z pohledu TU – Ivona Hubková:

Deváté třídy zažívají poslední rok na základní škole a stojí před nimi důležité rozhodování – výběr střední školy. V předmětu Výchova k občanství se děti seznamují s různými druhy a typy středních škol, zabýváme se sebepoznáváním a ujasňujeme si kroky, které mají správné volbě předcházet.

Třída 9.A je dobrým kolektivem, zatím se postupně poznáváme a ujasňujeme si určitá pravidla. Máme ve třídě novou žákyni Natálku, která se do třídy začlenila bez problémů. Ve většině předmětů se celé září opakovalo a upevňovalo učivo z distanční výuky – v některých to šlo dobře, v jiných hůř.

Zatím doufáme, že zůstane u prezenční výuky a nebudeme muset přejít na výuku distanční.