9.A – září 2023

A máme tu poslední školní rok na naší základní škole.
V září jsme se zúčastnili akce „Spolu“, kdy jsme vyrazili spolu s 9. B a 9. C na pěší výlet do Poteplí. Zde nám Vláďa s Matoušem předvedli v Bike parku své umění v jízdě na kole. Děkujeme.
Také jsme se zúčastnili primárního programu Stranger School II. na bázi školní detektivky pro třídní kolektivy. Program reaguje na časté jevy, ke kterým v třídních kolektivech dochází. Žáci, rozděleni do hracích skupin, se snažili přijít na možná řešení dané situace. Důležitá však byla i spolupráce celé třídy.
Dále jsme podpořili naši školu v akci „Pěšky do školy“. Mnoho z nás v tento týden odmítlo odvoz autem a místo toho jsme se do školy dopravili po vlastních či hromadnou dopravou.
Příspěvek p. uč. Hubkové
Tento školní rok se naše škola opět zapojila do Evropského dne jazyků, který se slaví 26. září. Celý druhý stupeň se v hodinách AJ přidal k výzvě vytvoření plakátu LANGUAGES IN MY CLASSROOM/SCHOOL. Plakáty představují všechny jazyky, které se vyskytují v našem studijním prostředí. Mohly být zahrnuty jak jazyky, které se žáci učí, tak jazyky, kterými mluví spolužáci. Nejzdařilejší výtvory budou zaslány do soutěže na webových stránkách EDJ.