9.A – únor 2021

V únoru nás všechny mile překvapila sněhová nadílka a zamrzlé rybníky všude kolem, zkrátka ,,ladovská zima”, která většinu z nás vylákala ven. Někdo vyrazil na běžky, jiný na brusle a asi každý na procházku. Vznikla tak celá řada krásných fotografií s tématikou zimní krajiny. Fotky jsou zaslané do soutěže školního parlamentu a budeme držet palce žákům naší třídy. Fotky si můžete prohlédnout v galerii.

Začalo druhé pololetí, pro žáky devátých tříd poslední období, které stráví na základní škole. Abychom si distanční výuku alespoň trochu zpříjemnili, v mnoha online hodinách používají vyučující zábavné webové aplikace – jako např. Kahoot, liveworksheet, wordwall, únikové hry a další.

Na třídnické hodině jsme si odsouhlasili realizaci tabla. Snad nám bude doba přát a žáci budou mít pěkné fotky na památku. V současné době každý hledá motiv, který by naše tablo mohl provázet.

Všichni žáci také udělali důležitý krok svého života, předali přihlášky na střední školy. Pro některé byla volba těžká, jiní měli jasno již od osmé třídy. Březen bude pro mnohé žáky náročnou přípravou na přijímací zkoušky v dubnu.