9.A – říjen 2023

Čas nezadržitelně letí dál a je tu konec října. Co vše jsme v říjnu stihli? Poslední den v září jsme se sešli na besedě s panem kronikářem města Unhošť a mohli jsme při té příležitosti nahlédnout do místních kronik. Z pozice nejstarších žáků na škole jsme pomáhali panu školníkovi s organizací sběru papíru. Náš spolužák Vláďa Dráb zajistil 600 kg starého papíru a stal se 2. nejlepším školním „sběračem“. Děkujeme a gratulujeme. V říjnu jsme společně s ostatními 9. ročníky navštívili v Kladně Veletrh vzdělávání, kde se prezentovaly blízké i vzdálenější střední školy. 19.10. jsme se zúčastnili besedy se spisovatelem Janem Opatřilem, který je autorem dětských knih o kapříku Mertlíkovi a hororových povídek pro starší čtenáře pod pseudonymem Dan Angus. Někteří hoši se také zúčastnili sportovních akcí – florbalu a fotbalu. I přes to, že nepostoupili, hájili barvy naší školy se ctí. V chemii jsme zúročili vědomosti o kyselosti a zásaditosti látek kolem nás v laboratorní práci. Také jsme nezaháleli ve výtvarné výchově. V říjnu jsme malovali a kreslili na téma halloween a také jsme kreslili záložky do knih inspirované světem pohádek.