9.A – říjen 2020

Měsíc říjen v 9.A

Začátek října byl náročný – po měsíčním opakování došlo k prověřování znalostí a všechny čekala spousta testů a zkoušení. Ve škole jsme dodržovali hygienická a bezpečnostní opatření, nosili roušky a respirátory, dbali na dezinfekci. Bohužel jsme se ve škole moc neohřáli, protože v půlce měsíce jsme opět spadli do distanční výuky. Všechny nás to mrzí, osobní kontakt je důležitý, nicméně víme, že je to potřeba a musíme chránit lidi kolem sebe.

Pomalu si začínáme osvojovat aplikaci Microsoft Teams, kde se učíme spolupracovat, digitálně komunikovat a sdílet znalosti. Některým žákům dělal problém připojovat se na hodiny včas, nyní si snad všichni zvykli a online hodiny i daná pravidla dodržují. Vyzkoušeli jsme si již i online testy, je potřeba ověřovat znalosti i v distanční výuce.

Na online třídnické hodině jsme vybrali barvu a částečně i logo budoucí třídní mikiny. Chtěli bychom je objednat v průběhu listopadu, aby žáci mikiny mohli dostat třeba jako vánoční dárek.

V hodině VOb jsme si společně prošli prezentaci zaslanou z Úřadu práce Kladno, která alespoň trochu nahradila plánovanou besedu. Z prezentace se žáci devátých tříd dozvěděli o všech středních školách okresu Kladno a nabízených oborech.